Targi rozpoczną się 21 stycznia 2016 r. i potrwają 4 dni do 24 stycznia. Tradycyjnie odbędą się one na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Jak przekonują organizatorzy imprezy, szósta edycja tego wyjątkowego wydarzenia zapewni gigantyczne emocje, które sięgną zenitu. Motorem napędowym czterodniowego święta dla rolników będzie bogaty program wydarzeń towarzyszących, który od lat przyciąga gości targowych.

– Targi Polagra Premiery to wyjątkowy czas dla wszystkich odwiedzających, którzy raz na dwa lata mają okazję wybrać naprawdę interesujące ich wystąpienia poprowadzone przez znawców tematu, którzy cieszą się powszechnym szacunkiem – podkreśla Jakub Patelka, dyrektor projektu.

– Charyzmatyczni mówcy zmotywują branżę rolniczą do dyskusji i przybliżą najnowsze trendy. Szósta edycja Targów będzie przełomowa pod każdym względem. Odwiedzających w prawdziwe osłupienie wprawią nie tylko nowości, ale i rzeczowe wnioski płynące z wielu wystąpień – dodaje.

Idea targów Polagra Premiery, poza pierwiastkiem biznesowym, który służy nawiązywaniu nowych kontaktów handlowych, opiera się również na promowaniu rozwoju rolnictwa poprzez przybliżenie bieżących zagadnień ważnych dla całej branży. Program wydarzeń urozmaici m.in.: panel dyskusyjny „Odstępstwo rolne – nowa perspektywa 2016, czyli jak zaoszczędzić na opłatach” zorganizowany przez Agencję Nasienną, wykład prof. dr hab. inż. Karola Węglarzy nt. energooszczędnych technologii  w produkcji zwierzęcej przygotowany przez Instytut Zootechniki PIB Zakład Doświadczalny Grodziec Śląski.

Po raz kolejny na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich spotkają się przedstawiciele Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych, którzy podczas XI Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych zaprezentują zagadnienia związane z biopaliwem w Polsce.

Krajowy Związek Plantatorów Buraka Cukrowego pobudzi do rozmowy na temat produkcji cukru i uprawy buraka cukrowego w Polsce w perspektywie zmian dotyczących wprowadzenia w 2017 roku minimalnej ceny.