Matrix, to jeden z najprostszych nawigatorów rolniczych, dedykowany dla wszystkich, którzy dopiero mają zamiar wyposażyć się w urządzenia oferujące podstawowe funkcje.

Istotną zaletą jest zastosowany ekran dotykowy o przekątnej 4,3 cala, wyświetlający wszystkie podstawowe informacje. Do tej pory, rozwiązania budżetowe oferowały niezbyt precyzyjny system lampek informujący o zbaczaniu z wyznaczonego toru. Na ekranie Matrixa możemy zobaczyć naszą ścieżkę, jak i za pomocą dotyku, sterować wszystkimi funkcjami urządzenia.

Ponadto, użytkownik ma możliwość wybrania dwóch dodatkowych parametrów, które będą wyświetlane obok odchylenia od linii jazdy. Mogą to być np. prędkość jazdy, numer ścieżki, obszar pracy, czas pracy.

 Co do samego trybu nawigacji - do tej pory w systemie Centerline 220 mogliśmy wybrać jedynie jazdę w linii prostej oraz jazdę po ścieżkach nieregularnych. Matrix dodaje możliwość stworzenia torów jazdy: po okręgu oraz wedle ostatniego zapisanego przejazdu.

W porównaniu do wyższych modeli, zabrakło jedynie trybu zawracania. Ponadto za pomocą gniazda USB możemy zapisywać raporty o wykonanej pracy np. w formacie PDF lub KML.

 Budowa systemu Matrix jest tak prosta jak być powinna i daje użytkownikowi możliwość łatwego i szybkiego przenoszenia najważniejszych części (jednostki sterującej oraz anteny) do innych maszyn. Wspomniany warunek: „tylko instalacja 12V i można jechać”, to nie słowa rzucone na wiatr.

 - W skład zestawu wchodzi konsola Matrix, antena, zestaw mocujący RAM z przyssawką oraz przewód zasilający. W zależności czy użytkownik dysponuje maszyną z gniazdem COBO czy nie, otrzyma odpowiedni przewód. Ponadto można rozbudować zestaw o mocniejszą antenę RXA-30, do której dołączymy niezbędne okablowanie oraz metalową płytkę na dach. Gdy użytkownik zechce przenieść urządzenie np. z ciągnika do opryskiwacza wystarczy odpiąć antenę i konsolę a następnie zamocować ją na drugiej maszynie - mówi Jan Śpitalniak z TeeJet Technologies.