Specyfika pracy w gospodarstwie rolnym nie pozwala rolnikowi odetchnąć tak zupełnie nawet zimą, choć pracy jest oczywiście znacznie mniej niż w sezonie wegetacji roślin. W „zimowy letarg” nie mogą popaść zwłaszcza hodowcy, którzy niezależnie od aury muszą wyjść z domu. W końcu zimą pracy nie brakuje. Zimowy chłód wymaga założenia grubszej odzieży, jednak wykonywanie prac fizycznych powoduje wówczas mocne rozgrzanie organizmu i nie trudno wtedy o przeziębienie. Tu z pomocą przychodzą jednak nowoczesne rozwiązania z branży tekstylnej, których podstawą jest „oddychająca” bielizna, określana terminem: termoaktywna. Taką bieliznę z linii GWT (koszulkę z długim i krótkim rękawem, kalesony), oferowaną przez Grene, mieliśmy okazję przetestować.

Krój i dopasowanie na piątkę

Pierwsze miłe zaskoczenie to staranne pakowanie w dobrej jakości pudełka o wymiarach: 18,5x18,5x6 cm, wygodnie zamykane na magnes. Kalesony, koszulka z długim i z krótkim rękawem – każdy z tych produktów jest pakowany w osobne pudełko, natomiast bokserki – po trzy sztuki w jednym opakowaniu. Jedyna uwaga dotyczy tłumaczenia napisów na język polski, które są nieprecyzyjne.

Pozytywne wrażenie zrobił na nas wygląd odzieży. Czarna bielizna wygląda bardzo nowocześnie, ma sportowy krój i duże, ale „niekrzykliwe”, ładnie wkomponowane logo: GWT. Na koszulkach i kalesonach jest ono usytuowane pionowo, na bokserkach poziomo na górnym ściągaczu.

Zakładając na siebie poszczególne komponenty bielizny, pierwszym odczuciem było to, iż jest ona zbyt ciasna, mimo – wydawać by się mogło – odpowiedniego dopasowania do gabarytów ciała. Kto jednak używał już odzieży termoaktywnej, ten wie, że tak powinno być. Bielizna, aby dobrze spełnić swoją funkcję, musi być „dopasowana”, a więc dobrze przylegać do ciała. Zbyt duży ucisk to tylko pierwsze wrażenie. W przypadku GWT po 5 minutach noszenia bielizny zupełnie się o niej zapomina. Elastyczne komponenty pozwalają się jej znakomicie dopasować do kształtów ciała. Warto przy tym podkreślić, że bielizna nie przypominała o sobie jakimkolwiek drapaniem materiałem lub szwami.. W dużym stopniu to zasługa płaskich szwów. Nie zauważyliśmy - – nawet na zakończeniach – żadnej odstającej nitki czy niestarannie zakończonego ściegu.

Przy doborze rozmiaru nikt nie powinien mieć problemu, gdyż bielizna jest oferowana począwszy od rozmiaruu S, na 3XL kończąc. Testowana linia odzieży oferowana jest również dla dzieci od 5 do 12 lat.