Na ogół brak solidnej i pojemnej przyczepy rolnicy najbardziej odczuwają w żniwa, kiedy to trzeba sprawnie odbierać zboże od kombajnu. Wtedy przyczepa o ładowności 12 t staje się prawdziwym skarbem, znacznie ułatwiając logistykę żniwną w gospodarstwie.

Przyczepę o takiej właśnie ładowności otrzymaliśmy do testu od firmy Metal-Fach, a konkretnie: dwuosiowy model T711/3. Jego cena bazowa, jak na tak dużą ładowność, wydaje się dość atrakcyjna, bo wynosi 52 275 zł (brutto). Jednak cena naszego testowego egzemplarza wyposażonego w długą listę opcji sięga już 70 000 zł. Niestety, część takiego wyposażenia trzeba zamówić, żeby przyczepa miała pełną użyteczność i funkcjonalność - trudno wyobrazić sobie tak wysoką przyczepę np. bez pomostu roboczego czy bez szybko rozkładanej plandeki.

CENA W PARZE Z JAKOŚCIĄ?

Wielu rolników przekonało się już, że oprócz ceny warto zwracać uwagę na jakość i dobrze przemyślane rozwiązania. Z tym w polskich maszynach nie zawsze jest dobrze, chociaż z roku na rok są one pod tym względem coraz lepsze.

Jak wypada pod tym kątem przyczepa T711/3 firmy Metal-Fach?

Test przyczepy w najnowszym wrześniowym wydaniu miesięcznika "Farmer"!

Podobał się artykuł? Podziel się!