Bardzo często gabaryty maszyn rolniczych, kształt lub umiejscowienie niektórych jej elementów nie pozwalają lub przynajmniej znacznie utrudniają operatorowi wgląd na nie podczas pracy. Zamontowanie kamer w miejscach gdzie potrzebujemy „dodatkowych par oczu” pozwala ten problem wyeliminować.

PROSTY MONTAŻ

Kamera, monitor – te elektroniczne urządzenia kojarzą się z przedmiotami delikatnymi i skomplikowanymi w użyciu. Zestaw TractorCam pokazuje coś zgoła innego. System został specjalnie stworzony do zastosowań w maszynach rolniczych oraz pojazdach komunalnych, pracujących każdego dnia w trudnych warunkach.

Przetestowany przez nas zestaw TractorCam składa się z dwóch zasadniczych części: monitora oraz kamery. Pierwszy z elementów, w przypadku maszyn rolniczych, montuje się w kabinie pojazdu i podłącza do źródła prądu. Podłączenie umożliwia przewód zakończony standardową wtyczką do zapalniczki. Wymagane napięcie prądu do monitora to 5 V, dlatego we wtyczce znajduje się zasilacz przetwarzający napięcie z 12/24 na 5 V. Jeśli zdarzy się że w kabinie nie działa lub brakuje gniazda zapalniczki, co nie jest rzadkością szczególnie w starszych pojazdach, do zestawu dołączono również niewielką kostkę zasilacza z przewodami zakończonymi uchwytami do podpięcia przewodów bezpośrednio do akumulatora lub innego miejsca instalacji elektrycznej.

Montaż monitora nie jest skomplikowany. Umieszcza się go na wsporniku, który z kolei mocuje się do podstawy – przykręcanej lub przytwierdzanej na przyssawkę. Łatwo jest go ustawić w dogodnej dla operatora pozycji dzięki regulacji na wsporniku z zaciskiem blokującym. Po zamontowaniu kamery, zestaw automatycznie się dostraja i bez żadnych dodatkowych czynności obraz pojawia się na 7-calowym, kolorowym wyświetlaczu. W tym miejscu trzeba podkreślić wysoką jakość i stabilność obrazu, która nie zmniejsza się patrząc na wyświetlacz pod dużym kątem.

BEZPRZEWODOWO DO 4 KAMER

System może być wyposażony aż w 4 kamery działające w tym samym czasie. W takim przypadku obraz na monitorze może być przełączany osobno dla każdej z kamer lub podzielony na cztery części, co daje możliwość obserwacji widoków z wszystkich kamer.