Oferta firmy Tolmet ze Świnic Warckich do niedawna obejmowała wyłącznie opryskiwacze rolnicze i maszyny bierne do uprawy gleby (brony talerzowe i agregaty zębowe z różnymi typami redlic i wałów). Polski producent niedawno zdecydował się na wprowadzenie do oferty maszyny aktywnej, o oznaczeniu WIR 300.

Brona wirnikowa jest dostępna w szerokości roboczej 3 m i przeznaczona do uprawy gleby po orce oraz do siewu w mulcz. W maszynie zastosowano 11 wirników. Na każdym z nich montowana jest para hartowanych zębów o wysokości 300 mm i grubości 18 mm.

Konstrukcja brony obejmuje wannę wykonaną z blachy o grubości 6 mm. Na osiach wirników zastosowano pary łożysk stożkowych Timken. Przekładnia brony ma standardowo wałek wyjściowy i nie oferuje zmiany przełożeń.

Standardowo brona jest wyposażona w wał packer. Opcjonalnie można w niej zastosować również wał rurowy, daszkowy lub dyskowy. Zapotrzebowanie na moc dla brony WIR producent określił na 120-150 KM.

Maszyna jest już dostępna w sprzedaży w kwocie 34,5 tys. zł brutto. Brona jest wówczas wyposażona w wał packer, boczne ekrany zapobiegające przesypywaniu gleby oraz hydropak.

Podobał się artykuł? Podziel się!