Jak dowiedzieliśmy się podczas konferencji, w trakcie targów Agritechnica 2015, Trelleborg chciał tym posunięciem nie tylko zwiększyć swój udział w rynku opon rolniczych, lecz także, a może przede wszystkim, pozyskać dostęp do nowych odbiorców na rynkach wschodnich (Rosja, Białoruś, Ukraina).

Jednocześnie, kierownictwo Trelleborga zaznaczyło, że firma nie zamierza ingerować w dotychczasową linię produktów Mitasa.

- Nie stanowimy dla siebie konkurencji, a nowe technologie z budżetowej półki, umożliwią nam zaoferowanie więcej szerszemu gronu klientów produktów skrojonych na miarę ich potrzeb – powiedział Peter Nilsson, prezes i szef rady nadzorczej spółki Trelleborg.

Warto zaznaczyć, że oprócz opon dla odbiorców w rolnictwie, Trelleborg uzyskał również dostęp do technologii pełnych opon, dla różnego typu wózków widłowych oraz ładowarek. Ten zakup, wraz z nadchodzącą finalizacją budowy nowej fabryki w Brazyli, oraz niedawnym otwarciu zakładu w USA (Spartanburg) i biura w tureckim Gebze, na pewno przyczyni się do ugruntowania pozycji lidera w branży produkcji opon rolniczych na świecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!