Hale i teren przyległy do hal Targów Lublin został w pełni wykorzystany przez wystawców. Targi Agro-Park 2016, odbywające się w dniach 5-6 marca, przyciągnęły około 200 firm i rzeszę zwiedzających, co pokazał pierwszy dzień imprezy. Dzisiaj wystawcy spodziewają się jeszcze większej frekwencji.

Niewątpliwie targi w Lublinie mają charakter regionalny. Maszyny i urządzenia do produkcji rolniczej prezentują głównie lokalni dealerzy i producenci. Ale oferta jest dość szeroka i zainteresowanie duże.

Pod względem wielkości ekspozycji, wśród producentów prym wiodą lubelskie firmy, takie jak Ursus i Sipma. Nie brakuje jednak oczywiście ofert zachodnich producentów, takich jak John Deere, Claas, New Holland, Case IH, Valtra, Joskin, czy Lemken.

Zainteresowanie maszynami jest duże. Wielu rolników sprawdza oferty i porównuje maszyny pod kątem nowej edycji programu Modernizacja gospodarstw rolnych z PROW 2014-2020.

Sprzedający patrzą na bieżący rok raczej bez optymizmu.  Szacują, że pod kątem nowego działania sprzedaż maszyn może ruszyć najwcześniej na przełomie roku 2016-2017, a wielu rolników wstrzyma się teraz z zakupem sprzętu licząc na uzyskanie dotacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!