Podobnie jak w latach poprzednich również teraz, w przede dniu kolejnego sezonu, zostanie zaprezentowana najnowsza oferta czołowych marek z branży maszyn i urządzeń rolniczych. Na wystawie obecni będą wszyscy czołowi dystrybutorzy z regionu, którzy zaprezentują czołowe krajowe i zagraniczne marki maszyn i urządzeń. 

- Po dwóch latach obecności w Ostródzie możemy powiedzieć, że wystawa ma już swoją renomę i jest znana i oczekiwana w regionie. Zatem w tym roku bazować będziemy na sprawdzonych w poprzednich latach rozwiązaniach – informuje Renata Arkuszewska, dyrektor zarządzający Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

 Tak jak rok temu, wystawa będzie dobywać się w halach Expo Mazury zlokalizowanych przy ul. Grunwaldzkiej 55 w Ostródzie. Jednakże w stosunku do zeszłego roku swoje oferty zaprezentuje prawie dwustu wystawców. Organizatorzy liczą, że rosnąca popularność mazurskich targów jak i większa liczba firm pozwoli na pobicie zeszłorocznego rekordu odwiedzających (40 tys. osób).

Można spodziewać się producentów i dystrybutorów maszyn, firm nasiennych, przedsiębiorstw nawozowych, prasy branżowej, organizacji rolniczych oraz innych podmiotów i instytucji związanych z rolnictwem. Oprócz tego tradycyjnie znalazło się także miejsce dla punktów doradczych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz agencji rządowych związanych z rolnictwem. Będzie to zatem doskonała okazja dla rolników, by uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania, szczególnie w kwestii dotacji unijnych, które obecnie są bardzo gorącym tematem.

W związku z tym Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych pierwszego dnia wystawy planuje przeprowadzić panel dyskusyjny związany właśnie z tą kwestią, w którym wezmą udział: przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przedstawiciel ARiMR, lokalny przedsiębiorca i rolnik. Postaramy się w nim odpowiedzieć na pytanie: czy PROW 2014-2020 to już ostatnia szansa dla rodzimych gospodarstw rolnych na ich rozwój i modernizację.

 

 Tak jak w roku ubiegłym również zbliżająca się edycja została objęta patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, patronat medialny sprawować będzie TVP1.Wstęp na wystawę, parkingi oraz katalogi wystawy będą bezpłatne (godziny otwarcia 9:00-17:00).

Podobał się artykuł? Podziel się!