Unia Group Twister to ciągniona owijarka z systemem automatycznego załadunku i owijania beli. Po załadowaniu balot jest centrowany na stole, a następnie precyzyjnie owijany folią.

Jak zapewniają przedstawiciele Unii Group, dobra dokładność owijania folią wynika m.in. z pokrycia rolek napędowych stołu taśmą polimerową. Zapewnia to stałą prędkość obrotu beli na stole nawet w przypadku jej lekkiej deformacji.

Za owijanie beli odpowiadają dwa ramiona krążące wokół stołu, na których montuje się rolki z folią. Standardowe wyposażenie maszyny obejmuje m.in. stawiacz balotów oraz sterownik umożliwiający załączanie automatycznego trybu pracy owijarki.

Owijarka jest standardowo wyposażona również w siłownik hydrauliczny umożliwiający przestawianie dyszla Twistera (z trybu pracy na transportowy) z kabiny ciągnika. Jest to szczególnie ważne dla gospodarstw z dużym rozdrobnieniem użytków zielonych.

Maszyna jest przeznaczona do współpracy z ciągnikami o mocy minimalnej 45 KM. Do jej zasilania niezbędne jest podpięcie dwóch przewodów hydraulicznych (zasilanie i wolny powrót).

Nowy Twister jest dostępny w sprzedaży od stycznia br. Cena maszyny w podstawowej wersji wyposażenia to 41,8 tys. zł netto.

Podobał się artykuł? Podziel się!