Firma Ursus na terenie zakładów w Lublinie oddała do użytku kolejną, wyremontowaną i wyposażoną w najnowsze urządzenia halę produkcyjną. Znajduje się w niej m.in. nowa lakiernia oraz wydziały cięcia i obróbki metali.

Jednymi z pierwszych gości, którzy oglądali inwestycję był wicepremier i minister gospodarki, Janusz Piechociński oraz marszałek województwa lubelskiego, Sławomir Sosnowski. Poza odwiedzeniem nowo wyremontowanej hali, goście w dniu 29.07.2015 r. obejrzeli pełną gamę produktów Ursus.

- Cieszymy się ze złożonej nam wizyty. To budujące wiedzieć, że polski rząd wspiera rodzime przedsiębiorstwa. To wzmacnia nasze poczucie pewności na rynku, jako czołowego pracodawcy w regionie i jest zachętą do dalszego rozwoju w kraju i za granicą  – powiedział Karol Zarajczyk, Prezes Zarządu URSUS S.A.

Równoległe do inwestycji w hale produkcyjne, na terenie zakładów w Lublinie Ursus rozwija nowoczesne laboratorium badawczo-rozwojowe. Ośrodek badawczo-rozwojowy Ursus R&D rozpoczął działalność w 2010 r. i współpracuje z inżynierami z Politechniki Lubelskiej i Wojskowej Akademii Technicznej w Radomsku. Jednym z pierwszych projektów Ursus R&D była budowa miejskiego autobusu elektrycznego dla Lublina.

Obecnie Ursus posiada trzy fabryki produkcyjne w Polsce: w Dobrym Mieście k. Olsztyna, w Opalenicy k. Poznania i największy w Lublinie. Łącznie zatrudnia w nich ponad 700 osób. 

Podobał się artykuł? Podziel się!