Nasz kraj jeszcze nigdy nie był organizatorem zawodów rangi mistrzostw kontynentu w dyscyplinach olimpijskich w kategorii seniorów, stąd też i okazja dla spółki Ursus do zaprezentowania swoich produktów jest wyjątkowa.

W przygotowaniu tej prestiżowej imprezy brały udział ciągniki, Ursus C-350 i Ursus
C-380. W drugim modelu założone zostały specjalne opony typu garden, ze specjalnym bieżnikiem do gruntów trawiastych, które są idealnym rozwiązaniem do poruszania się po terenach stadnin. Pracę ciągników wspomagała także przyczepa Ursus D-606.

Jak mówią przedstawiciele Ursusa, obserwując szybki rozwój tej pięknej i szlachetnej dyscypliny sportowej w kraju, spółka Ursus postanowiła stworzyć specjalnie dedykowaną ofertę pod nazwą Triple Professional Helper skierowaną do tego segmentu rynku.

W trakcie zawodów zostaną zaprezentowane zarówno ciągniki dedykowane do codziennego utrzymania stajni oraz jej otoczenia jak i seria maszyn rolniczych. Wszyscy zainteresowani będą mogli zapoznać się ze szczegółową ofertą spółki w tym zakresie.

– Wyszliśmy naprzeciw nowemu popytowi na ciągniki i maszyny do stadnin konnych tworząc ofertę naszych produktów dla hodowców oraz właścicieli stadnin. Dzięki takiemu wydarzeniu jak WKKW widzimy, że potrzeba jest bardzo duża. Mamy nadzieję, że nasze ciągniki i maszyny znajdą swój nowy dom w niejednej polskiej stajni – mówi Karol Zarajczyk, prezes zarządu Ursus S.A.

Dyscyplina WKKW, nazywana również jeździeckim triatlonem, to trzy różne konkurencje, które zawodnik pokonuje na jednym koniu. W czwartek i piątek rozegrana zostanie próba ujeżdżania, tzw. taniec z koniem, w sobotę cross – najbardziej widowiskowa konkurencja, czyli bieg z przeszkodami w pełnym galopie. Nowych mistrzów Europy wyłoni niedzielny konkurs skoków przez przeszkody.

W trakcie zawodów nie zabraknie innych atrakcji dla publiczności. Na hipodromie powstanie wielka strefa wystawców z produktami jeździeckimi i lokalnymi specjalnościami. W programie zaplanowane są również prezentacje osiągnięć polskiej hodowli koni, pokazy powożenia zaprzęgami oraz występy zespołów muzycznych, folklorystycznych i kaskaderów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!