Ursus ma dwa zakłady w Polsce wschodniej: Lublinie i Dobrym Mieście. Tytuł Pracodawcy Polski Wschodniej jest przyznawany po raz pierwszy w ramach Wschodniego Kongresu Gospodarczego, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości, wydawcy m.in. miesięcznika Farmer i właściciela portalu Farmer.pl. Celem projektu jest wyłonienie grona dziesięciu wyróżniających się pracodawców – firm z pięciu wschodnich województw naszego kraju.

Wiceprzewodniczący rady nadzorczej spółki Ursus: Henryk Goryszewski, który był obecny na uroczystości, podkreślał wielowymiarowość działalności firmy.

- Ursus to legendarna polska marka z ponad 120-letnią tradycją mechanizacji polskiego rolnictwa. To marka z ogromnym potencjałem krajowym  i  międzynarodowym: z 1,5 mln wszystkich ciągników używanych dziś w Polsce, prawie połowa to ciągniki marki Ursus. W Polsce zatrudniamy około 700 pracowników wyłącznie na umowę o pracę. W ostatnich dwóch latach zainwestowaliśmy w rozbudowę naszych zakładów, poszerzanie portfela produktów oraz działalność innowacyjną. Dziś Ursus to nowoczesna firma z największym w branży centrum badań i rozwoju Ursus w Lublinie, gdzie przy wykorzystaniu polskiej myśli technologicznej, współpracując z inżynierami z Politechniki Lubelskiej oraz Wojskowej Akademii Technicznej, tworzymy polskie produkty.

Prezes spółki Karol Zarajczyk, komentując przyznanie nagrody powiedział:

- Nagroda Pracodawcy Polski Wschodniej potwierdza pozycję Ursusa jako czołowego polskiego pracodawcy i jest zachętą do dalszego rozwoju. Dziś Ursus to innowacyjna firma, która stale rozwija swoją ofertę, przyczyniając się do tworzenia wysokiej jakości miejsc pracy oraz utrzymywania trwałych i partnerskich relacji z lokalnymi społecznościami.

Nominacji i wskazań do nagrody dokonywały władze samorządowe poszczególnych województw (marszałkowie i prezydenci miast wojewódzkich), a także przedstawiciele organizacji realizujących politykę gospodarczą poprzez pozyskiwanie inwestorów i rozwój przedsiębiorczości. Laureatów wyłoniła Rada Konsultacyjna, biorąc pod uwagę wpływ działalności firm na rozwój gospodarczy regionu, wkład w rozwój rynku pracy, innowacyjność, a także relacje z pracownikami i lokalnymi społecznościami.

Uroczystość wręczenia nagród Pracodawcy Polski Wschodniej towarzyszyła II Wschodniemu Kongresowi Gospodarczemu w Białymstoku w którym już tradycyjnie biorą udział przedstawiciele władz centralnych i lokalnych, reprezentanci firm z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Białorusi, Ukrainy i innych krajów oraz politycy, eksperci i naukowcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!