FARMER: Z czego wynika duże zainteresowanie Ursusem? Według ostatnich danych, tylko Ursus odnotowuje wzrosty sprzedaży (rejestracji) ciągników w Polsce.

Karol Zarajczyk, prezes Ursus S.A.: Ciągniki Ursusa to legenda polskiej wsi, rodzinny ciągnik od pokoleń. Obecnie wśród 1,5 miliona ciągników używanych w Polsce ponad połowa, to ciągniki marki Ursus. Polscy rolnicy zawsze wybierali Ursusy i będą je wybierali, ponieważ Ursus to ciągnik niezawodny w użytkowaniu.

Nasze produkty posiadają wszystkie oczekiwane przez polskie rolnictwo parametry oraz funkcje, a dzięki szerokiej ofercie, polski rolnik może dziś kupić od Ursusa wszystko, co jest mu potrzebne w gospodarstwie.

Dodatkowo zaletą Ursusów jest to, że nie ma tu zbędnej elektroniki, która tylko podraża finalny koszt ciągnika i opłaty serwisowe. Nasze produkty uwzględniają oczekiwania finansowe polskich rolników zarówno na etapie zakupów, jak i kosztów eksploatacji i serwisowania. Podstawowy serwis ciągnika marki Ursus kosztuje od 800 do 1500 zł, podczas gdy podobny serwis maszyn zagranicznych marek wiąże się z wydatkiem minimum 2000 zł. Podobnie jest z częściami zamiennymi.

Ponadto oferujemy rolnikom atrakcyjne warunki finansowania zakupu fabrycznego produktów w ramach współpracy z Credit Agricole Bank Polska S.A. oraz SGB-Bank S.A. Produkty kredytowe dostępne w ramach kredytu fabrycznego pozwolą rolnikom na szybszy zakup maszyn oraz dopasowanie warunków finansowania do indywidualnych potrzeb i możliwości.

FARMER: Które modele cieszą się największym zainteresowaniem rolników?

Karol Zarajczyk: Dziś ciągniki z serii C to najlepiej sprzedające się modele. To nasze flagowe produkty, posiadające konkurencyjne parametry techniczne i kosztowe, dostosowane do oczekiwań nowoczesnego gospodarstwa rolnego. Rodzina ciągników serii C to od lat symbol polskiej wsi.