Nowa seria N zarówno wizualnie, jak i pod względem rozwiązań technicznych nawiązuje do nowej serii T. Ciągnik otrzymał zupełnie nową kabinę i układ napędowy.

Wszystkie 6 modeli należących do nowej serii N ma czterocylindrowe silniki AGCO Power, osiągające moc od 105 do 185 KM. W układzie przekazania napędu wykorzystana będzie m.in. nowa przekładnia PowerShift, z szeregiem niedostępnych dotąd możliwości. Oczywiście, w ofercie znajdzie się również przekładnia bezstopniowa Direct.

Z pierwszych testów wynika, że bardzo duży nacisk położono na poprawę ergonomii, uczynienie ciągnika jak najbardziej efektywnym, komfortowym i niezawodnym. Wiele nowych funkcji czyni serię N wszechstronną i tańszą w eksploatacji.

Niestety, szczegółowe informacje na temat najnowszego modelu Valtry będziemy mogli przekazać dopiero po 7 października 2015 r. – do tego czasu obowiązuje informacyjne embargo. Już niebawem w Polskę ruszy również demotur z nowymi maszynami, który pozwoli rolnikom osobiście poznać zalety nowych maszyn.

Podobał się artykuł? Podziel się!