Oczywiście nie wszystkim, gdyż każda znana marka posiada w swojej ofercie chociaż jeden ciągnik o mocy około 50 KM, a często również i o mniejszych mocach. Dwiema markami, które chyba jako pierwsze przychodzą na myśl gdy mowa o małych ciągnikach są japońskie firmy Kubota oraz Iseki.

I właśnie o tej drugiej, Iseki, słów kilka. Choć takie modele jak TGX 237 nadają się tylko do prac ogrodniczych, to już chociażby seria TM czy TG, pod względem możliwości i wyposażenia mogłaby zawstydzić nie jednego większego konkurenta. Modele z serii TM 3100 oferują wszystko to, co każdy zwyczajny ciągnik powinien mieć, oczywiście w odpowiednio pomniejszonej skali. Znajdziemy tu więc napęd na cztery koła, przenoszony zarówno poprzez przekładnię mechaniczną lub hydrostatyczną. Kolejnym elementem jest wał odbioru mocy z prędkością 540 obr/min oraz TUZ hydrauliczny (kat. 1) z udźwigiem do 550kg.

Napęd stanowią silniki Iseki, trzycylindrowe bez turbosprężarki o mocy 16 i 18 KM. W modelach serii TM 3200 o mocach od 20 do 25 KM, będziemy mogli skorzystać także z przedniego TUZ oraz układu hydraulicznego opartego na pompie o wydatku 30 l/min, szybkozłączy dostępnych z przodu i z tyłu, a do tego przewody hydrauliczne wykonane ze stali.

Seria TG 5000 i nowa TG 6000 to zdecydowanie pierwsza liga wśród małych ciągników. Możemy przebierać w silnikach o mocy od 50 do 66KM, trzy lub czterocylindrowych (warianty powyżej 50KM), oraz skrzyniach ręcznych i hydrostatycznych.

Mechaniczne przekładnie (dwunastobiegowe) są wyposażone między innymi w bezstopniowy rewers (hydrauliczna przekładnia nawrotu). Układy hydrauliczne mogą być zasilane pompami o wydatkach 37,5 l/min , 43,8 l/min lub 52,4 l/min, do tego przewidziano dwusekcyjny rozdzielacz w standardzie lub trzysekcyjny jako opcję dodatkową.

Również pojęcie komfortu nie jest obce tym maluchom. Kabina nie jest bezpośrednio połączona z silnikiem oraz skrzynią biegów przez co drgania oraz hałas są tłumione. Ponadto, Iseki oferuje wygodny fotel z możliwością regulacji pięciu punktów podparcia, oraz w pełni automatyczną klimatyzację. Oczywiście Iseki to nie tylko małe ciągniki. W ofercie firmy znajduje się także całkiem dojrzała seria TJA z ciągnikami o mocach 82 i 100 KM, a także TJW o mocy 116 KM.

Od wiosny tego roku (2015), firma Iseki działa w Polsce jako oficjalny oddział niemieckiego przedstawicielstwa, zapewniając 12 punktów handlowych, których liczba w ciągu najbliższych lat ma zostać zwiększona do około 25-30.