PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Wielton otworzył Centrum Badawczo Rozwojowe

Autor: Karol Wieteska

Dodano: 13-02-2016 21:46

Tagi:

11 lutego w firmie Wielton w Wieluniu, dokonano uroczystego otwarcia pierwszego w Polsce i drugiego w Europie centrum badawczego, w którym można poddawać długotrwałym testom obciążeniowym i wytrzymałościowym różnego rodzaju pojazdy.Najciekawszym elementem Centrum Badawczo Rozwojowego jest stanowisko do badań wytrzymałościowych. Jest to bardzo zaawansowana konstrukcja, składająca się z odizolowanej od otoczenia prawie sześćsettonowej tzw. masy sejsmicznej i szeregu różnych siłowników i czujników, pozwalająca na testy wszelkiego rodzaju pojazdów, nie tylko naczep, ale również przyczep dwuosiowych, ciągników siodłowych czy samochodów.

W trakcie prezentacji na stanowisku znajdowała się naczepa TIR, która jak wyjaśniał Maciej Kaczor, Dyrektor działu badań i rozwoju Wielton S.A. po dwóch miesiącach testów będzie odzwierciedlać stan jaki trzeba osiągnąć przy przejechaniu 500 tys. km.

Taki test pozwoli już na etapie projektowym wyeliminować wszelkie ewentualne niedociągnięcia i wprowadzić do produkcji sprawdzony projekt - wyjaśnił Kaczor.

W pierwszej kolejności Wielton zamierza testować w nowym Centrum właśnie swoje naczepy, które są podstawą produkcji firmy. Jednakże jak zapewniają przedstawiciele firmy przyjdzie również czas na testowanie wyrobów z serii Agro, gdyż są jak najbardziej ku temu odpowiednie możliwości.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.162.165.158
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!