Nowy model wilgotnościomierza to pomniejszona wersja jednego z najlepiej sprzedających się modeli firmy, czyli urządzenia GMM. Tym, co prócz wymiarów odróżnia nowy model od starszego brata jest m. in. podświetlany LED-owy wyświetlacz z regulacją czasu podświetlenia czy też bardziej ergonomiczna i intuicyjna klawiatura obsługowa oraz bogatsze menu.

W standardowym wyposażeniu GMM mini znajdziemy także port mini USB, dzięki któremu ewentualne uaktualnienie oprogramowania po kilku latach nie będzie się wiązać z koniecznością odsyłania urządzenia do serwisu. Dzięki temu rozwiązaniu oprogramowanie będzie można pobrać ze strony producenta i własnoręcznie zaktualizować wilgotnościomierz.

Producent przewidział w bazowej wersji urządzenia możliwość pomiaru wilgotności 30 najpopularniejszych gatunków zbóż, strączkowych, traw i nasion oleistych. Jednak na tym nie kończą się możliwości, gdyż w pamięci zakodowanych jest dodatkowych ponad 100 gatunków, które mogą być opcjonalnie odblokowane.

Ponadto dla otrzymywania jak najbardziej wiarygodnych pomiarów urządzenie może wyliczać średnią wilgotność z 2 do maksymalnie 20 pomiarów.

Cenę nowego modelu producent określił na kwotę 1290 zł brutto, co porównując do starszego urządzenia GMM, które kosztuje 1090 zł brutto wydaje się kwotą rozsądną.

Podobał się artykuł? Podziel się!