Patrząc na ostatni przebieg pogody z przebłyskami słońca i dość wysokimi temperaturami, wydawać by się mogło, że można już wjeżdżać w pole z nawozami azotowymi pod rośliny ozime, które powinny otrzymać je możliwie jak najszybciej. 

Niestety fotografie, które prezentujemy w galerii zdecydowanie temu przeczą - ziemia choć na pierwszy rzut oka wydawać się może dość dobrze osuszona, w rzeczywistości taka nie jest i można trafić na miejsca bardzo mocno nasiąknięte wodą, z których ciągnik nie wyjedzie o własnych siłach. Potwierdzają to nasi czytelnicy.

Na prezentowanym polu pierwsza utknęła poczciwa "60-tka", której na pomoc ruszył Zetor Forterra, ale niestety także i on nie był sobie w stanie poradzić z grząskim gruntem i również utknął. Dopiero fińska moc w postaci 160-konnej Valtry, która "zakotwiczyła się" na twardym podłożu była w stanie uwolnić oba ciągniki z pułapki.

Niestety, prognozy pogody na najbliższe dni nie napawają optymizmem i w całym kraju przewidywane są opady deszczu, więc zapewne takich sytuacji na polach może być jeszcze sporo.

Podobał się artykuł? Podziel się!