Voka Coating Mod to niewielkie urządzenie, które może być umieszczone na dowolnym przenośniku ślimakowym POM Augustów, np. T 206/2; T 206/3; T 206/4 (podaje wyłączny dystrybutor urządzenia: POM Augustów). Jak zapewniają przedstawiciele firmy, moduł zapewnia równomierne i dokładne zaprawianie z możliwością jej regulacji.

Zasadniczymi elementami modułu są: silnik elektryczny zasilanym prądem 230V i niewielka pompa membranowa. Wąż pompy zasysa roztwór z zaprawą przez filtr siatkowy, który jest następnie rozpylany za pomocą dyszy wprowadzonej do rury przenośnika ślimakowego.

Ciśnienie rozpylania roztworu można kontrolować na manometrze. Reguluje się je za pomocą zaworu. Nadmiar roztworu odprowadzany jest do zbiornika z zaprawą przez przewód powrotny zapewniając dodatkowe mieszanie roztworu.

Jak dopasować dawkę roztworu do ilości ziarna? Wystarczy określić godzinową wydajność pracy żmijki (na przykład przez zważenie ziarna które jest przetransportowanie w czasie 1 min i pomnożyć przez 60), a następnie dobrać odpowiednią dyszę. Na stronie internetowej POM Augustów można znaleźć szczegółowy film instruktażowy.

Zadaniem regulatora ciśnienia jest zapewnienie równomierności ciśnienia dla dokładnego rozpylania cieczy. Wydajność urządzenia sięga 25 t/godz., ale w głównej mierze jest uzależniona od wyjaności przenośnika.

Voka Coating Mod waży zaledwie 5 kg. Jest zatem łatwe w przechowywaniu i transporcie. Zestaw z zaprawiarką zawiera nalepkę służącą do oznaczenia i łatwego wycięcia otworu i metalową zaślepkę aby zakryć otwór po zakończeniu używania modułu.

Voka Coating Mod kosztuje 3500 zł netto. Urządzenie jest dostępne w sprzedaży dopiero od 1 września br., ale jak zapowiadają przedstawiciele POM Augustów, zainteresowanie jest duże i sprzedanych zostało już kilka egzemplarzy.

Podobał się artykuł? Podziel się!