Owocem podjętych prac są nowe modele, w tym właśnie ukończona przyczepa Zasław D-737-14, która jest oferowana zarówno w wersji standardowej na obrotnicy jak i na tandemie.

- Zebrane przez ostanie lata uwagi od klientów jak i nasze doświadczenie pozwoliło stworzyć niezawodną innowacyjną przyczepę rolniczą. Z dużą uwagą analizowaliśmy otrzymane informacje, wprowadziliśmy zmiany dzięki którym produkt finalny będzie odpowiadał na oczekiwania klientów. Nowe produkty wpływają na naszą konkurencyjność dlatego tak dużą wagę przywiązujemy do ich rozwoju – informuje Jarosław Łuczak, dyrektor handlowy działu Agro w firmie Zasław

Rozwiązania jakie zostały wprowadzone do przyczepy burtowej to: całkowicie nowa podłoga skrzyni wykonana z jednego arkusza blachy (rozwiązanie jest już wdrażane do produkcji) o grubości 5mm (wcześniej były to 4 arkusze blachy o grubości 4 mm), nowy system ryglowania burt, zmieniona kinematyka dźwigni z płynną regulacją siły docisku burty, burty walcowane spawane precyzyjną metodą laserową.

Nowa skrzynia charakteryzuje się bezuszczelkowym systemem szczelności typu blacha-blacha, zamiast wcześniej stosowanych uszczelek gumowych. Na uwagę zasługuje fakt, że konstruktorzy firmy wprowadzili rozwiązania dzięki którym możemy w danym momencie doszczelnić (szczególnie przy transporcie materiałów drobnoziarnistych jak rzepak, gorczyca) lub rozszczelnić przyczepę (przy transporcie ziemniaka czy buraków, a nawet kamienia). Można to wykonać za pomocą regulacji na dźwigni do zwalniania zamka centralnego oraz przykręcanym systemem na słupach przednim i tylnym.

Przy ryglowaniu centralnym warto wspomnieć, że w nowym modelu element ten jest przykręcany do obrzeża, w poprzedniej wersji był spawany. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość wymiany w przypadku uszkodzenia całego modułu. Nie trzeba nic odcinać spawać i malować.

Uwagę w przyczepie przykuwa nowy design przedniej ściany z niewielkim okienkiem w kształcie logo firmy zabezpieczonym transparentnym plexiglasem, umożliwiającym operatorowi podgląd na platformę. Ściana jest wykonana z jednego arkusza blachy. Na niej zamontowany jest balkon dla bezpiecznej obsługi plandeki.