Zetor zaprezentował nową serię ciągników Crystal. Nazwa nawiązuje do historycznych modeli popularnych sześciocylindrowych maszyn.

- Naszym celem jest nieustanna poprawa użyteczności ciągników, czego najlepszym przykładem jest nowy Zetor Crystal. Ciągniki serii Crystal są w chwili obecnej najbardziej wydajnymi maszynami z oferty naszej marki. Ciągniki te zgodnie z wolą naszych klientów są wyposażone w sześciocylindrowy silnik. Ich głównymi cechami są: siła, odporność i wydajność, co z pewnością docenią głównie właściciele wielkich gospodarstw rolnych – stwierdził David Kollhammer, dyrektor działu technicznego w firmie Zetor Tractors.

Jednostki napędowe Deutz w ciągnikach Zetor Crystal, mają 24-zaworowe głowice, a zasilane są wtryskiem paliwa Common Rail. Układy wydechowe są wyposażone w katalizatory SCR, doz działania których wykorzystywany jest płyn AdBlue.

Blok silnika tworzy jednocześnie zwartą część konstrukcji nośnej ciągnika, która ma być w stanie  wytrzymać duże obciążenia agregatowanych ciężkich maszyn. Do współpracy z dużymi maszynami ciągnik predysponuje również spory rozstaw osi: 2840.

Zetor Crystal będzie najciężej pracującym traktorem na rynku ze stajni Zetora i z pewnością nie zawiedzie swych użytkowników w żadnych okolicznościach. Jego charakter można streścić w jednym zdaniu – „hard worker” (z ang. ciężko pracujący, przyp. red.) . Z tego względu „hard worker” stał się kluczowym hasłem naszej wstępnej kampanii marketingowej,“ powiedział Adam Žert, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Zetor Tractors.

Przekładnia napędowa powershift daje możliwość wyboru 30 biegów do przodu i 30 wstecz. Oczywiście jest wyposażona w rewers elektrohydrauliczny.

System zawieszenia osi przedniej składa się z dwóch niezależnie zawieszonych półosi, co ma zapewnić bardziej komfortową jazdę z niższym poziomem drgań. Tylny WOM może pracować w jednym z 4 zakresów obrotów.

Do obsługi podnośnika wykorzystywany jest znany z Forterry HSX system HitchTronic.