W konkursie organizowanym przez KRUS - Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2016, mogli uczestniczyć rolnicy z całej Polski, właściciele małych i dużych gospodarstw rolnych.

Obecnie trwa ocena zgłoszonych uczestników. Kryteria konkursowe oceniane są przez jury złożone ze specjalistów z zakresu BHP w rolnictwie, reprezentujących Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwową Inspekcję Pracy, Ośrodki Doradztwa Rolniczego, Ochotniczą Straż Pożarną i inne instytucje działające w środowisku wiejskim.

Patronem tegorocznej edycji konkursu jest prezydent Andrzej Duda. Konkurs ma na celu promowanie bezpieczeństwa w rolnictwie i ma zachęcać rolników do zwrócenia uwagi na ten niezwykle ważny temat.

- Jesteśmy zaszczyceni, że Zetor Major 80 będzie w tym roku główną nagrodą w tym ważnym konkursie, który wspiera bezpieczeństwo w gospodarstwach rolnych. Co roku wydarza się szereg poważnych wypadków, w których ofiarami są często dzieci, dorośli i zwierzęta. Wszystko, co może pomóc zminimalizować zagrożenia, zasługuje na naszą uwagę i najwyższą nagrodę - mówi Arkadiusz Fułek, prezes zarządu Zetor Polska Sp. z o.o.

Zwycięskie gospodarstwo, które zostanie wyłonione w konkursie i zdobędzie pierwsze miejsce będzie ogłoszone na targach AgroShow w Bednarach, które odbędą się w tym roku od 23 do 26 września. W konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne w ostatnich latach udział wzięło ponad 16 tys. gospodarstw i ich liczba wzrasta z każdym rokiem.

Podobał się artykuł? Podziel się!