Przedmiotem rozmów są dostawy komponentów traktorów Zetor, a także montaż maszyn w zakładzie partnerskim. Aktualnie pierwsza przesyłka komponentów jest w drodze do Rosji. Firma planuje, że w ciągu tego roku trafi tam ponad 100 kompletów komponentów ciągników Zetor linii modelowej Forterra 135.

Finalny montaż maszyn będzie odbywał się dopiero w halach montażowych firmy KEMP. Gotowe maszyny następnie będą sprzedawane pod oznaczeniem ANT-Zetor F4135. Pierwsze traktory trafią do klientów jeszcze w tym roku. W przyszłości firma zakłada możliwość dostaw dalszych komponentów rosyjskiemu partnerowi; najprawdopodobniej będzie to dotyczyć silników i skrzyń biegów, które wraz z częściami firmy KEMP i lokalnych producentów będą podstawą dla maszyn miejscowej produkcji.

-W ostatniej dekadzie wyeksportowano do Rosji kilka sztuk traktorów Zetor, dlatego aktualne rozmowy z nowym rosyjskim partnerem postrzegamy jako historyczny kamień milowy dla marki Zetor. Wejście na rynek rosyjski traktujemy jako szansę na wzmocnienie pozycji marki w regionie, ze znacznym potencjałem wybudowania tutaj swojego miejsca na rynku – wyjaśnia Margaréta Víghová, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej Zetor Tractors a.s.

Nowy rosyjski partner Zetora, firma KEMP, specjalizuje się w produkcji układów i komponentów hydraulicznych, obrabiarek CNC, ładowarek kołowych i komponentów przeznaczonych do uniwersalnych zestawów zrobotyzowanych. Oprócz homologacji wyprodukowanych maszyn na terytorium Rosji, KEMP będzie też zabezpieczać wszelkie kwestie serwisowe związane z traktorami ANT-Zetor.

Podobał się artykuł? Podziel się!