PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Zimowo - wiosenne promocje serwisowe

Zimowo - wiosenne promocje serwisowe Zimą można uzyskać dodatkowe rabaty na części i usługi serwisowe, fot. kh

Zima to okres, w którym nie dość że prace serwisowe można wykonać "na spokojnie", to w dodatku taniej. W autoryzowanych serwisach maszyn rolniczych czas "poza sezonem" to często okres ciekawych promocji dotyczących napraw i przeglądów sprzętu. Na co można liczyć? Oto kilka przykładów.Czasu na przygotowanie do sezonu wiosennego pozostaje już coraz mniej i warto go wykorzystać na ewentualne naprawy i gruntowne sprawdzenie maszyn. Korzyścią będzie przede wszystkim sprawna maszyna, w której ryzyko awarii będzie zdecydowanie mniejsze, a także spore oszczędności w portfelu. Sprawdziliśmy gdzie aktualnie możemy liczyć na zniżki przy wykonywaniu przeglądów i napraw maszyn.

Grupa SDF

U dealerów Same, Lamborghini oraz Deutz-Fahr cały czas obowiązuje promocja na przeglądy ciągników. Zlecając taki przegląd korzystamy z wiedzy i doświadczenia serwisantów, ale przede wszystkim możemy uzyskać 10 proc. rabatu na oryginalne części zamienne i środki smarne.

Zniżka obejmuje wszystkie oryginalne części zamienne wykorzystywane podczas przeglądu tj. filtry, pasy, oleje, smary i części silnika, niezależnie od posiadanego modelu ciągnika z grupy SDF. Promocja obowiązuje do końca marca br.

Grupa CNH

W przypadku maszyn ze stajni Case IH, Steyr oraz New Holland, które należą do grupy CNH możemy liczyć również na spore zniżki, które pozwolą zaoszczędzić trochę pieniędzy. Promocyjna akcja przeglądowa nosi nazwę "Wiosenne porządki" i w jej ramach można otrzymać rabat na części zamienne sięgający 15 proc. wartości.

Aby określić kondycję ciągnika, serwisanci sprawdzą 81 punktów kontrolnych (m.in. silnik, układ chłodzenia, obwody elektryczne, obwody hydrauliczne, układ hamulcowy i wiele innych), tak aby móc jak najpełniej zdiagnozować konieczne do wykonania czynności. Akcja trwa do 31 marca br.

John Deere

W przypadku tej firmy trwa akcja Expert Check, w ramach której za 199 zł netto w przypadku ciągników lub 390 zł netto jeśli chodzi o kombajny, serwisanci skontrolują posiadane przez rolnika maszyny według standaryzowanej listy kontrolnej.

Po przeglądzie maszyny - jeśli zdecydujemy się na zakup części zamiennych i dalszą usługę serwisową - koszt przeglądu Expert Check jest anulowany. 

Po takiej kontroli wykonanej przez serwisantów, istnieje również możliwość skorzystania z ofert specjalnych dostępnych przy wczesnym zamawianiu części zamiennych, co także przyniesie kilkunastoprocentowe oszczędności w serwisie maszyny.

Adam Kolasa, kierownik serwisu w firmie Agrotechnika w woj. lubelskim, będącej m.in. dealerem maszyn marki John Deere, mówi też o zimowych zniżkach pracy serwisu. - Standardowo roboczogodzina serwisu - jeśli jest on prowadzony u nas w warsztacie - to koszt 120 zł, jeśli w terenie - 150 zł brutto. Teraz stosujemy 10-proc. rabaty.

Jeśli chodzi o innych producentów maszyn, to nie prowadzą oni specjalnych promocyjnych akcji serwisowych ale już u poszczególnych dealerów możemy liczyć na zniżki na robociznę a także na niższe ceny zamawianych z wyprzedzeniem części potrzebne do ewentualnych napraw. Warto mieć na uwadze, że w większości przypadków dealer, zamawiając specyficzne lub drogie części zamienne, ma kilka opcji dotyczących terminów dostawy.

Dłuższe terminy dostaw, w przypadku niektórych części zamiennych sięgające nawet kilku tygodni, wiążą się z najniższą ceną zakupu. W przypadku zakupu części w sezonie, kiedy wszystko potrzebne jest "na już", ceny potrafią być wyższe od obowiązujących w zimie średnio o 20 proc. Przy niestandardowych zamówieniach ekspresowych – mogą wzrosnąć nawet o 50-70 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (3)

 • jacek 2017-01-31 11:51:33
  Kupujcie dalej nowe traktory to serwisy będą was szczygli jak barany.
 • Mig 2017-01-31 11:37:26
  Serwisant w Claasie dostaje 12 zł za godzinę pracy, ja jako użytkownik muszę płacić 120 zł. dlatego serwisant oficjalnie był u mnie tylko raz, poznaliśmy się teraz odwiedza mnie po godzinach. Mój portfel jak i serwisanta jest bardzo zadowolony.

  Także drodzy PAZERNI dealerzy pocałujcie mnie w tył z tymi waszymi śmiesznymi promocjami.
 • leon 2017-01-31 10:37:12
  serwis ursusa za filtr oleju perkinsa zażyczyli sobie 140zł w innych sklepach motoryzacyjnych taki sam filtr kosztuje 75zł,
  może ktoś wie traktor jest na gwaranci czy mogę zmienić serwis na inny ?
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.159.85.193
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!