Zmodyfikowana seria ładowarek teleskopowych Farmlift wzbogacona o wiele nowych cech zadebiutuje wśród dużego grona publiczności na stoisku marki Case IH w trakcie tegorocznej edycji targów Agritechnica w Hanowerze. Maszyny są już też dostępne w sprzedaży.

Aby spełnić wchodzące w życie wymogi dotyczące norm emisji spalin, wprowadzono modyfikacje w pięciu większych modelach ładowarek, najmniejszy model - Farmlift 525, pozostał bez zmian. Moc do wszystkich modeli dostarczają 4-cylindrowe silniki NEF firmy FTP Industrial z nową turbosprężarką doładowującą zwiększającą ich sprawność. Głównym elementem pozwalającym spełnić wymogi normy Stage IV jest katalizator utleniający (DOC), współpracujący z układem selektywnej redukcji katalitycznej (SCR), który wykorzystuje płyn AdBlue. Przy jednostkach napędowych w dalszym ciągu nie znajdziemy filtra cząstek stałych DPF.

Silnik zastosowany w modelach Farmlift 632, 735 i 935 ma teraz moc znamionową wyższą o 11 KM i wynosi ona 121 KM, natomiast modele 635 i 742 mają moc znamionową 129 KM. Moc maksymalna w modelach 632, 735 i 935 wynosi 133 KM, natomiast w modelach Farmlift 635 i 742 – 145 KM.

Oprócz modyfikacji silnika, która zwiększa jego osiągi, udoskonalona została przekładnia nawrotna, a także oświetlenie w technologii LED i opcjonalna pompa hydrauliczna o zwiększonym wydatku.

Modele Farmlift 632, 735 i 935 można teraz zamawiać z hydrauliczną pompą tłoczkową o zmiennej objętości skokowej, która wcześniej była oferowana tylko w ładowarkach Farmlift 635 i 742. Pompa z kompensacją ciśnienia i natężenia przepływu i przepływem zamkniętym w położeniu środkowym (CCLS) charakteryzuje się maksymalnym wydatkiem na poziomie 140 l/min., czyli o 20 l/min większym niż standardowa pompa zębata, co zapewne docenią rolnicy szukający szybciej działającego układu hydraulicznego i krótszych cykli roboczych.

Do tych modeli ładowarek oferowana jest również – jako wyposażenie opcjonalnie, głowica wysięgnika o większym zakresie obrotu, wynoszącym obecnie 142 stopnie, co pozwoli na łatwiejszy wysyp niektórych materiałów. W standardowych ładowarkach wynosi on 128 stopni.

Podczas gdy przycisk zmiany kierunku jazdy w dżojstiku stał się już stałym elementem wyposażenia ładowarek teleskopowych Farmlift 635 i 742, firma postanowiła umożliwić opcjonalne zainstalowanie także dźwigni przy kierownicy. To z powodu przyzwyczajeń wielu operatorów, którzy wolą używać tradycyjnej dźwigni rewersu zamiast przycisku na dżojstiku.