Spośród wielu wydawnictw Przemysłowego Instytutu Maszyn Rolniczych w Poznaniu katalog „Ciągniki i Maszyny Rolnicze - budowa, przeznaczenie” jest chyba najbardziej znane rolnikom. Wznawiany i uzupełniany co dwa-trzy lata jest z jednym z nielicznych, jeśli nie jedynym wydawnictwem książkowym, tak obszernie przedstawiającym ofertę rynku maszyn rolniczych. Ostatnie wydanie zawiera na ponad 1100 stronach opisy prawie 3100 ciągników, maszyn i urządzeń do produkcji roślinnej i zwierzęcej. Charakterystyki maszyn obejmują rysunek lub czarno-białe zdjęcie, krótki opis budowy, działania i przeznaczenia, a także zestawienie danych techniczno-eksploatacyjnych. W książce podano również adresy ponad 150 producentów i importerów, ich programy produkcyjno-handlowe oraz alfabetyczny skorowidz sprzętu.

Innym, nie tak obszernym wydawnictwem PIMR-u, ukazującym się raz w roku, jest „Katalog – cennik ciągników i maszyn rolniczych”. Zawiera on wykaz producentów i firm handlowych z adresami i tylko podstawowe dane maszyn wraz z ich cenami.

Ilustrowany katalog, a także cennik można zamówić u wydawcy:
Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych, ul. Starołęcka 31, 60-963 Poznań, tel. (0-61) 871-22-73, e-mail: office@pimr.poznan.pl.
Cena łącznie z kosztami wysyłki: katalog – 40 zł, cennik – 25 zł.

Źródło: "Farmer" 24/2006