Nie ma to jednak odbicia w cenie, bowiem w ofercie hurtowej Rynku w Broniszach truskawki sprzedawane są w cenie  takiej jak przed tygodniem, od 2 do 5 zł za kilogram, w zależności, od jakości owoców.

Są już wszystkie odmiany czereśni – np. Poznańska i Vega to odmiany jasne,  ciemne to Sylvia, Kordia i Regina. Najtańsze są czereśnie odmiany Poznańska od 4 do 5 zł za kilogram, pozostałe w cenie od 7 do 10 zł za kilogram. Są już w sprzedaży maliny i borówki amerykańskie pochodzące z upraw polowych. Ceny malin na Rynku Hurtowym w Broniszach od 7 do 8 zł za kilogram, borówka amerykańska pomimo rosnącej podaży, odmian wczesnych, jest w cenie od 22 do 26 zł za kilogram.  Jak zwykle o tej porze rosną dostawy wiśni, których cena nie przekracza 5 zł za kilogram. Zdaniem specjalistów ceny tych owoców powinny spaść do poziomu z ubiegłego roku, czyli około 3 zł za kilogram.

Lipcowa susza spowodowała, że przez kilka dni nie było w sprzedaży jagód leśnych, a jak się pojawiły, to cena dochodziła do 20 zł za kilogram. Dziś, czyli 9 lipca cena jagód spadła do poziomu 15-18 zł/kg.

Są już śliwki, ale sprowadzane z Węgier - Cacańska Rana, brzoskwinie i morele. Jak podkreślają znawcy, są one bardzie aromatyczne od tych sprowadzanych z Hiszpanii, ze względu na to, że zbierane są w późniejszej fazie dojrzałości, czyli dłużej przebywają na drzewach niż hiszpańskie.  

Od początku tygodnia ceny pomidorów są stabilne. Odmiany czerwone, od 8 do 14 zł za opakowanie 6 kg, malinowe za taką samą ilość od 25 do 30 zł. Ogórki do kwaszenia, z upraw polowych są w cenach hurtowych od 1 do 1,5 zł za kilogram (opakowania od 5 do 10 kg.) Ceny ogórków szklarniowych zróżnicowane, tańsze są te z nasadzeń zimowych, droższe z nasadzeń wiosennych.  Cena kilograma, w sprzedaży hurtowej,  nie przekracza 2,50 zł. Bardzo tania, jak o tej porze roku, jest krajowa, zielona papryka, cena kilogram to tylko 3 zł. W identycznej cenie  bakłażany. O połowę mniej niż papryka sprzedawane są cukinie, po 1,5 zł za kilogram.

Spore są wahania w cenach kalafiorów i kapusty, ceny od 1 zł do 3 zł za sztukę, a wszystko zależy od podaży. Podczas upalnych dni ceny zmieniały się kilkakrotnie w ciągu doby.  Ziemniaki kosztują poniżej 1 zł za kilogram (w ofercie hurtowej).  Irga od 12 zł do 15 zł za 15 kilogramów, odmiana Lord, o żółtym miąższu 10 zł za worek.

Pierwsze tegoroczne warzywa korzeniowe, obcinane (nie w pęczkach) utrzymują dość wysoką cenę. Korzenie pietruszki są w Broniszach po 5-6 zł za kilogram, marchew 2 zł – 2,20 zł /kg, selery od 4 do 5 zł za kilogram, buraki już od 80 groszy.

Zdaniem ogrodników, jeżeli nadal utrzyma się susza to zarówno ceny jak i podaż warzyw i owoców z upraw polowych, mogą się zmienić.