PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Chiny kładą silniejszy nacisk na bezpieczeństwo żywności

Chiny kładą silniejszy nacisk na bezpieczeństwo żywności
Po wprowadzeniu w Chinach nowego prawa dotyczącego bezpieczeństwa żywności liczba próbek żywności spełniajacych standardy wzrosła do 96,8 proc. (Fot.pixabay.com)

Mimo poprawy w ostatnich latach prezydent Chin wezwał do wprowadzenia rygorystycznych środków w celu zapewnienia poprawy bezpieczeństwa żywności.Prezydent wezwał władze wszystkich szczebli do surowego przestrzegania norm, ścisłego nadzoru i w razie potrzeby nakładania kar.

Chiny zamierzają zbudować profesjonalny zespól inspektorów bezpieczeństwa żywności dla poprawy zdolności egzekwowania bezpieczeństwa żywności na najniższym szczeblu.

Premier Chin, wezwał również samorządy do nadania priorytetowego znaczenia zapewnieniu bezpieczeństwa łańcucha żywnościowego i poprawy mechanizmów nadzoru.

Wicepremier i jednocześnie szef komisji bezpieczeństwa żywności rady państwa, wezwał władze do realizacji pięcioletniego (2016-2020) planu bezpieczeństwa żywności, w tym zwiększenia inwestycji w nadzór i egzekwowanie prawa.

W Chinach miały miejsce liczne skandale związane z fałszowaniem żywności. Wśród nich najbardziej znany był związany ze skażeniem melaminą do mleka dla niemowląt w 2008 r., gdy chorowało tysiące dzieci w całych Chinach, a czworo z nich zmarło. Kolejna afera dotyczyła 35 firm cateringowych, które używały do przygotowywania żywności zakazane opium. Wśród tych firm było kilka znanych sieci restauracji.

Chiny w 2015 r. wprowadziły zmienione prawo dotyczące bezpieczeństwa żywności. Przeprowadzone już po tym fakcie ogólnokrajowe testy żywności pozwoliły stwierdzić, że 96,8 proc. próbek spełnia standardy. Było to o 2,1 proc. więcej niż rok wcześniej.

 

 Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 52.23.219.12
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

KONTAKT24

Widziałeś, słyszałeś coś ważnego? Byłeś świadkiem niecodziennego wydarzenia? Napisz do nas! Opublikujemy, zainterweniujemy, pokażemy całemu światu. Jesteśmy dla Was 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu.

DODAJ PLIKI

Kliknij lub przeciągnij pliki z dysku i upuść. Max. rozmiar pliku 4 MB.