Pini Polonia posiada uprawnienia eksportowe na 92 rynki zagraniczne. Jednak, podobnie jak całej branży mięsnej, firmie szczególnie zależy na odblokowaniu trzech kluczowych rynków: Chin, Japonii i Korei.

– To są rynki wyjątkowo cenne dla branży mięsnej, niestety zamknięte od czasu odkrycia w Polsce wirusa ASF w 2014 r. Liczymy na to, że służby weterynaryjne i minister rolnictwa zdynamizują działania mające na celu odblokowanie Chin, Japonii i Korei – podkreśla Halina Osińska. - Nowy minister rolnictwa powinien się spotkać z przedstawicielami poszczególnych branż rynku spożywczego, żeby poznać opinie praktyków, którzy najlepiej wiedzą, co jest potrzebne dla rozwoju polskich przedsiębiorstw – dodaje.

Dyrektor Pini Polonia zwraca uwagę, że jej firma wysłała właśnie pierwszy kontener mięsa do Singapuru. - Udało nam się spełnić wysokie wymagania tamtejszych służb weterynaryjnych i sanitarnych – wskazuje Halina Osińska, jednocześnie zaznaczając, że można to postrzegać jako kolejny krok w kierunku rynku chińskiego.

Czytaj więcej na Portalu Spożywczym