Jak mówił Andrzej Bąk, analityk rynku zbóż z Warszawskiej Giełdy Towarowej S.A., cena pszenicy konsumpcyjne skupowanej w portach o zawartości białka 14 proc. wynosiła 730-740 zł/t (przed miesiącem 710 -715 zł/t), pszenicy o zawartości białka 13,5 proc. – 720 zł/t ( przed miesiącem 690 zł/t).Cena pszenicy o zawartości białka 12,5 proc. wynosiła 710-715 zł/t (przed miesiącem 680-690 zł/t).

W portach prowadzono również kontraktację zbóż z dostawą po zbiorach. Pszenica z zawartością białka 12,5 proc. kosztowała 705-715 zł/t, kukurydza 655-660 zł/t i żyto konsumpcyjne 560-565 zł/t.

Ceny w skupie zbóż lekko wzrosły i były następujące: pszenica z zawartością białka 12,5 proc. kosztowała 660-700 zł/t, pszenica paszowa 660-690 zł/t Cena żyta konsumpcyjnego wynosiła 580-620 zł/t, a cena kukurydzy 660-700 zł/t. Jęczmień paszowy kosztował 660-690 zł/t, a pszenżyto 600-640 zł/t.

Na WGT S.A  w przypadku wielu gatunków zbóż przeważały oferty sprzedaży i było ich nawet trzykrotnie więcej niż ofert kupna.

Odnotowano następujące ceny:

Za pszenicę konsumpcyjną żądano po 665-710 zł/t, a kupujący chcieli ją nabyć po 670-680 zł/t. Sprzedających było znacznie więcej niż kupujących.

Pszenica paszowa oferowana była po 650-670 zł/t, natomiast kupujący skłonni byli ją nabyć po 660-680 zł/t. Sprzedających było mniej więcej tyle, co kupujących.

Żyto konsumpcyjne oferowano po 560-570 zł/t, a kupujący chcieli zapłacić 550-560 zł/t. Więcej było sprzedających.

Jęczmień konsumpcyjny zgłoszono do sprzedaży po 660-670 zł/t, a kupujący nie było.

Jęczmień paszowy oferowano do sprzedaży po 660-670 zł/t, a kupujący skłonni byli dokonać zakupu po 650-660 zł/t. Sprzedających było więcej.

Pszenżyto oferowano 620-660 po zł/t, a kupujący poszukiwali go po 620-640 zł/t. Kupujących i sprzedających było mniej więcej tyle samo.

Kukurydza sucha oferowana była po 650-700 zł/t, a kupujących chcieli zapłacić 650-670 zł/t. Sprzedających było więcej.

Zdaniem Zbigniewa Soleckiego z Giełdy Rolpetrol, na giełdzie ceny żyta lekko spadły , a kukurydzy lekko wzrosły.

Kukurydza z magazynu była do nabycia po 650-660 zł/t, jęczmień paszowy z magazynu po 670-680 zł/t, pszenica konsumpcyjna i paszowa z magazynu kosztowała 650- 675 zł/t, owies paszowy z magazynu po 540-550 zł/t