W czwartek kolejny raz z rzędu drożały kontrakty zbożowe na giełdzie w Chicago. Do tych wzrostów wczoraj dołączyła europejska kukurydza. Najsłabiej prezentują się notowania pszenicy na Matif. Wczorajszy spadek ceny był piątym z rzędu. Warto zwrócić uwagę, że jeszcze tydzień temu różnica w wycenie pszenicy europejskiej i amerykańskiej wynosiła w przeliczeniu na złotówki 40-50 zł/t na korzyść tej pierwszej. Po wczorajszej sesji spadła do zaledwie 8 zł/t (709 zł/t w Paryżu i 701 zł/t w Chicago.

Pszenica Matif, kontrakt wrześniowy- cena spadła o 0,88 proc. (169,00 euro/t- 709 zł/t).
Wykres 1


Notowania wrześniowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend wzrostowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt wrześniowy- cena wzrosła o 2,02 proc. (186,01 USD/t- 701 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest boczny, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 5

Kukurydza Matif, kontrakt listopadowy- cena wzrosła o 0,43 proc. (176,00 euro/t- 738 zł/t).
Wykres 6


Notowania sierpniowych kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt wrześniowy- cena wzrosła o 1,09 proc. (146,06 USD/t- 550 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 10