Wczorajsza sesja notowań kontraktów zbożowych na światowych giełdach przyniosła w większości niewielki-korekcyjny- spadek notowań po serii niedawnych wzrostów cen. Wyjątkiem była pszenica notowana na paryskiej giełdzie Matif, która podrożała o 0,6 proc. Był to jednocześnie siódmy z rzędu wzrost ceny. Od blisko sześcioletniego dołka notowań wyznaczonego 4 marca br. (140,75 euro/t) cena wzrosła już 11,7 proc. (uwzględniając zmianę serii marcowej na majowa- wykres kontynuacyjny).

Pszenica Matif, kontrakt majowy- cena wzrosła o 0,64 proc. (157,25 euro/t- 673 zł/t).
Wykres 1


Notowania majowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt majowy- cena spadła o 0,31 proc. (175,36 USD/t- 678 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 5

Kukurydza Matif, kontrakt czerwcowy- cena spadła o 0,16 proc. (155,00 euro/t- 664 zł/t).
Wykres 6


Notowania czerwcowych kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt majowy- cena spadła o 0,07 proc. (145,07 USD/t- 561 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 10