Każda seria kiedyś się kończy. Po dziewięciu z rzędu sesjach wzrostowych zbóż na giełdzie w Paryżu, wczoraj pszenica nieznacznie potaniała, a kukurydza nie zmieniła ceny w stosunku do dnia poprzedniego. Za oceanem duży spadek ceny zanotowała pszenica (1,4 proc.) na wieści o korzystnej pogodzie w rejonach upraw pszenicy ozimej. Dzisiaj w giełda w Chicago jest zamknięta- Święto Dziękczynienia.

Pszenica Matif, kontrakt grudniowy- cena spadła o 0,30 proc. (168,75 euro/t- 745 zł/t).
Wykres 1.


Notowania grudniowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt grudniowy- cena spadła o 1,41 proc. (147,52 USD/t- 614 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 5

Kukurydza Matif, kontrakt styczniowy- cena nie zmieniła się (166,25 euro/t- 734 zł/t).
Wykres 6


Notowania styczniowych kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt grudniowy- cena spadła o 0,07 proc. (138,09 USD/t- 574 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 10