Pszenica na Matif podrożała symbolicznie o 0,15 proc. do 170,00 euro/t. Słabiej wypadły notowania kukurydzy. Na Matif jej cena nie zmieniła się w stosunku do piątku i wyniosła również 170,00 euro/t, natomiast na CBoT- po wyznaczeniu w piątek 7-mio miesięcznego szczytu notowań- cena obniżyła się o symboliczne 0,07 proc.

Nadal utrzymuje się wysokie tempo eksportu amerykańskiej kukurydzy. W ostatnim tygodniu załadunki wywozowe wyniosły 964 tys. t i były o 7 proc. wyższe niż przed tygodniem i aż o 61 proc. wyższe w stosunku do porównywalnego tygodnia przed rokiem. Od początku sezonu (1 września) eksport jest wyższy aż o 77 proc. niż przed rokiem i wynosi 19,8 mln t.

W przypadku pszenicy dane były mieszane. Załadunki eksportowe były niższe niż przed tygodniem i wyniosły 276 tys. t., ale wyższe niż przed rokiem. Od początku sezonu (1 czerwca) wyeksportowano 26 proc. pszenicy więcej niż przed rokiem.

Pszenica Matif, kontrakt marcowy- cena wzrosła o 0,15 proc. (170,00 euro/t- 743 zł/t).
Wykres 1.


Notowania marcowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt marcowy- cena wzrosła o 1,17 proc. (159,19 USD/t- 649 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 5

Kukurydza Matif, kontrakt marcowy- cena nie zmieniła się (170,00 euro/t- 743 zł/t).
Wykres 6


Notowania marcowych kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt marcowy- cena spadła o 0,07 proc. (145,47 USD/t- 593 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 10