Marcowa prognoza amerykańskiego ministerstwa rolnictwa (USDA) dotycząca światowego rynku pszenicy zakłada zmniejszenie szacunku światowej produkcji pszenicy w sezonie 2014/2015 do 724,76 mln ton wobec 725,03 mln ton w lutym 2015 r. Spadek prognozy spowodowany był redukcją oczekiwanej produkcji pszenicy w Brazylii, która została w częściowo złagodzona większymi prognozami produkcji na Białorusi.

Szacunki światowego eksportu pszenicy wzrosły w stosunku do raportu z lutego o prawie 0,5 mln ton. Przyczynił się do tego zwiększenie eksportu UE o 0,5 mln ton.

Prognoza importu w stosunku do lutego została podniesiona dla Maroka, Filipin i Tajlandii po 0,3 mln ton, Jordanii i Wietnamu po 0,2 mln ton, Arabii Saudyjskiej i Ekwadoru po 0,1 mln ton. Wzrost ten w pewnym stopniu został zredukowany przez spadek prognoz dla Algierii, Syrii i Jemenu po 0,3 mln ton, po 0,2 mln ton dla Libii i Izraela i po 0,1 mln ton Japonii.

Prognoza spożycia światowego pszenicy zakłada zmniejszenie spożycia na cele żywieniowe, przy wzroście spożycia na cele paszowe. Największy spadek w spożyciu na cele żywieniowe zanotowano w Brazylii, Indiach i Syrii po 0,3 mln ton oraz Libii i Jemenie po 0,2 mln ton. Prognozy spożycia na cele paszowe wzrosło o 0,5 mln ton w Australii i 0,2 mln ton w Tajlandii. Spożycie na cele paszowe w Izraelu zostało zredukowane o 0,2 mln ton.