Brazylia jest jednym z najbardziej perspektywicznych rynków dla nawozów. Po pierwsze zwiększa się tam intensywność nawożenia, po drugie wciąż zagospodarowywane są nowe tereny.Umowa z Comexport Companhia de Comércio Extererior to kolejna jaką w ostatnim czasie parafowały Police, a która będzie skutkowała sprzedażą nawozów do Brazylii.

Niedawno Zakłady Chemiczne Police podpisały z amerykańską Nitron International Corporation umowę dotyczącą sprzedaży nawozów wieloskładnikowych. Spora ich część trafi właśnie na rynek brazylijski.

- Zawarte umowy z firmą Nitron wzmocnią naszą obecność na rynkach Ameryki Południowej. Produkty takie jak Polifoska (nawóz wieloskładnikowy), RSM (roztwór saletrzano-mocznikowy) czy siarczan amonu pochodzić będą z trzech lokalizacji tj. Polic, Puław i Tarnowa. Zamierzamy korzystać z synergii logistycznej w zaopatrywaniu południowoamerykańskiego rynku - podsumowuje znaczenie współpracy z firmą Nitro Hubert Kamola, dyrektor Departamentu Korporacyjnego Sprzedaży Nawozów w Grupie Azoty.

Zakłady Chemiczne Police to kluczowy w kraju producent nawozów fosforowych. Firma jest także wiodącym producentem bieli tytanowej.

Firma ostatnie miesiące może uznać za udane. - Wypracowaliśmy po trzech kwartał zysk netto na poziomie 63 milionów złotych i ponad 1 964 mln zł przychodów ze sprzedaży, co stanowi bardzo dobry wynik, w trudnym otoczeniu zewnętrznym - skomentował niedawno wyniki finansowe spółki Krzysztof Jałosiński, prezes zarządu Polic, wiceprezes Grupy Azoty.