Po wyznaczeniu przedwczoraj kolejnych dołków notowań amerykańskich zbóż (pszenica blisko 10-cio letni i kukurydza prawie 2-u letni), wczoraj wystąpiło odbicie cen w górę – w przypadku pszenicy mocne. Tym razem nieco słabiej wypadły notowania zbóż na giełdzie w Paryżu, ale jak widać na załączonych wykresach, europejskie zboża trzymają się znacznie mocniej niż amerykańskie, a to za sprawą gorszych prognoz zbiorów, głównie pszenicy we Francji .

Pszenica MATIF, kontrakt wrześniowy - cena spadła o 0,15 proc. (168,25 euro/t- 726 zł/t).
Wykres 1


Notowania wrześniowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt wrześniowy- cena wzrosła o 2,24 proc. (150,74 USD/t- 581 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 5

Kukurydza MATIF, kontrakt sierpniowy - cena spadła o 1,03 proc. (168,00 euro/t- 725 zł/t).
Wykres 6


Notowania sierpniowe kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt wrześniowy - cena wzrosła o 0,23 proc. (127,95 USD/t- 493 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 10