Będziemy pod wpływem niżu z ośrodkiem nad północną Polską. Napływać będzie chłodniejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 992 hPa i będzie rosło.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. W Tatrach miejscami możliwy przyrost pokrywy śnieżnej do 8 cm. Temperatura maksymalna od 5 st. C do 10 st. C, w dolinach górskich od 2 st. C do 5 st. C. Wiatr w zachodniej połowie kraju i na południu na ogół umiarkowany, w porywach do 55 km/h, na pozostałym obszarze słaby, z kierunków zachodnich i południowych. W Sudetach wiatr w porywach do 80 km/h, w Karpatach do 65 km/h, będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady deszczu, na południu miejscami także deszczu ze śniegiem, na zachodzie kraju zanikające. W rejonach podgórskich opady deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach śniegu. Temperatura minimalna od 0 st. C na zachodzie do 4 st. C na wschodzie, chłodniej w rejonach podgórskich: od -5 st. C do -1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu lokalnie porywisty, zachodni. W Sudetach wiatr początkowo w porywach do 80 km/h.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. W pasie od zachodniego Pomorza, przez Ziemię Lubuską i Wielkopolskę, po Dolny Śląsk bez opadów. Na pozostałym obszarze kraju przelotne opady deszczu, stopniowo zanikające. W rejonach podgórskich Karpat opady deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 5 st. C do 10 st. C, w rejonach podgórskich od 1 st. C do 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty, z kierunków zachodnich. Wysoko w Karpatach wiatr w porywach do 60 km/h.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 9 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. W nocy zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże, po południu możliwe większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st. C. Wiatr początkowo słaby i umiarkowany, potem słabnący, z kierunków zachodnich.