Miło nam poinformować, że w październiku naszą stronę odwiedziło ponad 150 tysięcy użytkowników. Równocześnie do rekordowego poziomu ponad 1,15 miliona wzrosła liczba odsłon portalu.

Obecne, rekordowe wyniki pokazują, iż wprowadzane w ostatnich miesiącach nowe funkcjonalności oraz modyfikacje spotkały się z uznaniem naszych czytelników, a poruszana przez nas tematyka cieszy się dużym zainteresowaniem. To jednak nie koniec zmian - już wkrótce nowa odsłona portalu! Dziękujemy Państwu za dotychczasową współpracę i zachęcamy do dalszej pracy z portalem farmer.pl.

Warto dodać, iż farmer.pl nie jest jedynym portalem Grupy PTWP osiągającym tak dobre wyniki oglądalności. Portale wnp.pl, propertynews.pl, portalspożywczy.pl, dlahandlu.pl, gieldarolna.pl, rynekzdrowia.pl, rynekaptek.pl, portalsamorządowy.pl, grupujące w sumie kilkadziesiąt rozbudowanych serwisów branżowych i ponad 50 serwisów tematycznych, odwiedziło w minionym miesiącu ponad 1,5 miliona użytkowników, generując blisko 10 milionów odsłon. Tym samym Grupa PTWP zanotowała najlepszy wynik w swej historii.

- Mocno stawiamy na rozwój portali, odpowiadamy na wyzwania czasów, w których mając coraz mniej czasu na prasę, także branżową, coraz częściej sięgamy do internetu po sprofilowane informacje. Specjalizujemy się w dostarczaniu eksperckich treści, najlepszych jakościowo informacji i poruszaniu najistotniejszych wydarzeń poszczególnych branż, a także tekstach poradnikowych. Inwestycje w zmiany mające na celu rozwój serwisów przynoszą efekty - mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP SA, wydawca portali.

Liczba użytkowników portali należących do Grupy PTWP wzrosła w ciągu roku o ponad połowę. Rekordowa jest również liczba aktywnych kont newsletterowych, wynosząca ponad 170 tysięcy. Pozycję portali potwierdzają branżowe rankingi. W badaniu Megapanel PBI/Gemius, najbardziej reprezentatywnym dla mediów internetowych, Grupa PTWP awansowała w tym roku na 10. miejsce w kategorii biznesowej. Z kolei w rankingu Instytutu Monitorowania Mediów, pokazującym najbardziej opiniotwórcze media, portal wnp.pl już drugi rok z rzędu jest obecny w TOP 10 wszystkich polskich serwisów internetowych.