Według doniesień prasowych, celem jest wsparcie kampanii szczepień na szczeblu lokalnym we współpracy z lokalnymi władzami zdrowotnymi i szpitalami.

Według Smithfield, firma jest gotowa i chętna do wspierania władz zdrowotnych, jeśli pojemność przechowywania szczepionki jest ograniczona.

Smithfield może być w stanie przechowywać szczepionkę Moderna, która wymaga chłodzenia w temperaturze -20 stopni Celsjusza, w statycznych zamrażarkach, w których mięso jest przechowywane przed eksportem lub sprzedażą.

Jeszcze silniejsze zamrażarki, które wtłaczają zimne powietrze do mięsa, zanim zostanie ono przeniesione do zamrażarek statycznych, mogą potencjalnie utrzymywać szczepionkę Pfizer-Biontec w temperaturze -70 stopni Celsjusza. Jednak pozostawienie takiego chłodzenia przez dłuższy czas byłoby bardzo kosztowne.

Smithfield uważa, że ​​może również współpracować z urzędnikami ds. zdrowia, aby pomóc w szybkiej dystrybucji szczepionek do pracowników produkujących żywność, którzy są mocno dotknięci pandemią. Firma zaoferowała również wsparcie dystrybucji szczepionek.

Organizacje reprezentujące firmy zajmujące się produkcją żywności i mięsa poprosiły obecnego prezydenta USA Donalda Trumpa i jego następcę o priorytetowy dostęp do szczepionek dla swoich pracowników.