Stanowi to spadek o 4,6 mln w porównaniu z poprzednim miesiącem ze względu na niższą produkcję produkcji soi, słonecznika, rzepaku i orzeszków ziemnych.

Prognozuje się, że globalna produkcja soi wyniesie 339,0 mln ton, co stanowi spadek o 2,4 mln do najniższego poziomu od 4 lat, przede wszystkim ze względu na niższą produkcję w USA.

Prognozuje się, że światowa produkcja rzepaku będzie niższa w związku z redukcjami w Kanadzie, Australii, UE i USA. Produkcja rzepaku kanadyjskiego jest zmniejszona ze względu na niższe plony wynikające z opadów śniegu i niskiej temperatury pod koniec sezonu. Inne zmiany produkcyjne obejmują niższą produkcję nasion słonecznika na Ukrainę, niższą produkcję nasion bawełny w Pakistanie i Brazylii oraz wyższą produkcję nasion bawełny w Indiach.

Globalne zapasy nasion oleistych są prognozowane na 109,8 mln ton, co stanowi spadek o 4,6 mln, przy czym soja odpowiada za większość zmian, a niższe jej zapasy w USA tylko częściowo skompensowane są wzrostami w Argentynie i Brazylii.