Stopniowo spadają ceny hurtowe ogórków szklarniowych i obecnie kosztują one 5-6 zł/kg, co skutecznie blokuje import tych warzyw z Hiszpanii, Holandii i Ukrainy.

Drogie są jeszcze pomidory malinowe - 10-19 zł/kg; nieco taniej można kupić pomidory czerwone (w cenie 11-15 zł/kg), ale są one nadal droższe od importowanych z Turcji czy Hiszpanii, za które trzeba zapłacić 6-7 zł/kg.

W sprzedaży pojawiły się pierwsze rzodkiewki - ich cena waha się od 2,2 do 2,5 zł za pęczek.

Rosną ceny i tak relatywnie drogich w tym sezonie warzyw gruntowych. Rekordowo droga jest kapusta biała - od 2,3 do 3 zł/kg - to najwyższy poziom cen obserwowanych na Rynku Bronisze od 2000 roku. W sprzedaży jest też kapusta młoda z importu, która jest jedynie uzupełnieniem oferty krajowej ze względu na inną użyteczność kulinarną.

Drożeje cebula - obecnie kosztuje ona 2-2,5 zł/kg, ale hurtownicy przewidują, że w najbliższych tygodniach zdrożeje ona do około 4 zł/kg. Jest to spowodowane niskimi zbiorami w całej Europie oraz małymi szansami na uzupełnienie podaży importem - zaznaczył Kmera.

Utrzymują się wysokie ceny marchwi - od 1,5 do 2 zł/kg, pietruszki (7-9 zł/kg) oraz kapusty czerwonej (3-3,85 zł/kg).

W tym sezonie bardzo tanie są jabłka. Pojawiają się już owoce pochodzące z chłodni kontrolowanych. Większość popularnych odmian kosztuje 0,55-0,80 zł/kg, a odmiany: Golden, Red Chief, Cortland czy Alwa - 0,8-1,25 zł/kg. Najdroższe są owoce odmian Szara Reneta i Empire - za kilogram trzeba zapłacić od 1,25 do 1,66 zł.

Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy w Broniszach to największe w Europie Środkowo-Wschodniej centrum hurtowej dystrybucji owoców, warzyw i kwiatów.