Wydaje się, że ponad dwumiesięczna korekta notowań w rozpoczętym we wrześniu trendzie wzrostowym dobiega końca. Ostatnie wzrosty cen zbóż na paryskiej giełdzie Matif dają nadzieję na powrót do tendencji wzrostowej. Po wczorajszym wzroście ceny, kukurydza jest najdroższa od  7 stycznia br. i do lokalnego szczytu z 6 stycznia br. brakuje zaledwie 3,75 euro/t. W niedawnym dołku 4 marca kosztowała jedynie 146,25 euro/t., czyli w kilka dni zyskała aż 13 proc.!

Słabiej prezentuje się pszenica, ale wczoraj była najdroższa od 17 lutego br. i jak widać na poniższym wykresie jej cena dynamicznie odbiła się od minimum cenowego.

Pszenica Matif, kontrakt majowy-  notowania wzrosły o 1,08 proc. (188,00 euro/t- 779 zł/t).
Wykres 1

Notowania majowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2


Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie nadal dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 3


Pszenica CBOT, kontrakt marcowy- cena wzrosła o 1,31 proc. (184,82 USD/t- 722 zł/t).
Wykres 4


Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 5


Kukurydza Matif, kontrakt czerwcowy- cena wzrosła o 2,01 (165,25 euro/t- 685 zł/t).
Wykres 6

Notowania marcowych kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7


Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie zdecydowanie króluje tren długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 8

Najbliższy techniczny opór, mogący powstrzymać wzrosty cen znajduje się na poziomem 215 euro.

Kukurydza CBOT, kontrakt marcowy- cena wzrosła o 0,46 proc. (150,88 USD/t- 591 zł/t).
Wykres 9


Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 10