Cena pszenicy na paryskiej giełdzie spadła wczoraj o 0,6 proc. do 165,25 euro/t. Natomiast cena kukurydzy w kontrakcie czerwcowym mającym wczoraj ostatnie notowanie wzrosła aż o 4,5 proc. do 169,75 euro/t. Tym samym wyrównała cenę z kolejnym najbliższym kontraktem z dostawą w sierpniu.

Notowania pszenicy na giełdzie w Chicago nie zmieniły się i wyniosły 157,81 USD/t. Kukurydza natomiast podrożała o 0,1 proc. do 146,84 USD/t. Amerykański rynek zbóż, a co za tym idzie i europejski oczekiwał na publikację najnowszych danych z rynku amerykańskiego na temat postępów siewu zbóż i kondycji upraw, które opublikowane zostały po zamknięciu notowań.

Pszenica Matif, kontrakt wrześniowy- cena spadła o 0,60 proc. (165,25 euro/t- 690 zł/t).
Wykres 1.


Notowania wrześniowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt lipcowy- cena nie zmieniła się (157,81 USD/t- 585 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 5

Kukurydza Matif, kontrakt sierpniowy- cena spadła o 0,59 proc. (169,75 euro/t- 709 zł/t).
Wykres 6


Notowania czerwcowych kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt lipcowy- cena wzrosła o 0,07 proc. (146,84 USD/t- 544 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 10