Frux Solis (z łac. owoce słońca) znajduje się w miejscowości Mikołajówka w lubelskim rejonie sadowniczym, w powiecie kraśnickim. Pierwszy sad w Mikołajówce założył praprzodek Paweł Solis w 1880 r. Dziś gospodarstwo oferuje szeroką gamę produktów tradycyjnych i naturalnych, wykonanych z owoców z własnego gospodarstwa, stosującego dobrą praktykę sadowniczą. Oprócz świeżych, ekologicznych owoców i warzyw, gospodarstwo proponuje naturalne soki owocowe, marynaty owocowe, konfitury, powidła i dżemy – wiele z nich wpisanych jest na Listę Produktów Tradycyjnych woj. lubelskiego. Ponadto gospodarze oferują: doradztwo w uprawie drzew i krzewów, w prowadzeniu pasieki oraz relaks przy zrywaniu owoców 😊

Gospodarstwo – rozwijając swoją działalność - skorzystało z wielu programów pomocowych w ramach PROW i intensywnie myśli o kolejnych. Jakich? Zachęcamy do zapoznania się z poniższym materiałem filmowym:

Od 2016 roku Solisowe Sioło jest też Zagrodą Edukacyjną. Realizuje programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży, a dla osób dorosłych - warsztaty z produkcji cydru. Budynek jest bowiem również siedzibą Lubelskiego Stowarzyszenia Miłośników Cydru. W gospodarstwie działa cydrownia, w której produkowany jest "Cydr Sadownika" z Mikołajówki. Więcej na ten temat w kolejnej relacji farmera😊 Zachęcamy do śledzenia naszego kanału.