To element projektu, który Organizacja realizuje ze wsparciem finansowym z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Ankieta posłuży do analizy sytuacji tych gospodarstw, oceny możliwości potencjału ich dalszego rozwoju. Wnioski z oceny i badań mają być przedstawione podczas planowanego Podlaskiego Forum Agroturystycznego - zapowiadała wcześniej dyrektor biura PROT Sylwia Grudzińska.

"Dotychczas działamy zgodnie z planem. Inwentaryzacja gospodarstw agroturystycznych z terenu województwa podlaskiego trwa do 31 lipca, a ankieta dotycząca działalności w zakresie usług agroturystycznych cieszy się satysfakcjonującym odzewem ze strony kwaterodawców. Na bieżąco monitorujemy rozwój sytuacji i zauważamy stały wzrost zainteresowania kwestionariuszem" - poinformowała PAP Grudzińska.

Dodała, że w akcji pomagają stowarzyszenia agroturystyczne w regionie, które widzą celowość działań prowadzonych przez PROT.

Bazą ofert agroturystycznych ma zarządzać PROT wspólnie z urzędem marszałkowskim w Białymstoku. Wypełnienie ankiety do bazy sprawi, że dana oferta znajdzie się w katalogu takich oferty, to też szansa na szeroką promocję w internecie.

PROT podawała już wcześniej, że w regionie jest ok. 1,1 tys. różnych obiektów agroturystycznych: kwater, domków, pokoi gościnnych, pensjonatów, hoteli, ale nie ma ich dokładnej ewidencji. Na podstawie zebranych materiałów naukowcy mają pomóc ocenić dalsze możliwości rozwoju i wyznaczyć kierunki promocji tego rodzaju turystyki w Podlaskiem.(PAP)