Rozszerzenie oferty o dodatkowe usługi, tj. budowa alei miniatur i parku linowego z widokiem na Łysogóry oraz uruchomienie wypożyczalni quadów – te nowości znalazły się w uzasadnieniu przyznania wyróżnienia.

Odwiedzający Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno dotąd mogli liczyć na zjazd trasą narciarską. Teraz atrakcje zwiększyły się: można obejrzeć miniatury budowli z całego świata (30 budowli, w tym miniatury Bazyliki św. Piotra w najwyższej w świecie skali 1:13, wież WTC w skali 1:25), skorzystać z rozrywki w parku linowym, wypożyczyć i przetestować na specjalnym torze quad.

Jak mówią właściciele, w parku znajdzie rozrywkę każdy członek rodziny, niezależnie od wieku. Ale przedsięwzięcie ma też charakter rodzinny dla prowadzącego: powstało na ziemiach własnych inwestora, który wraz z żoną, synem, synową i córką inwestował rodzinne fundusze, licząc na dywersyfikację źródeł utrzymania. Z biegiem czasu okazało się, że nowa działalność stanie się być może nawet podstawową działalnością inwestora.

- Park Rozrywki i Miniatur można nazwać parkiem rodzinnym: pracują tu rodziny, ale też jest przeznaczony dla rodzin, począwszy od wnuczka do dziadka – uważa Zenon Dańda, właściciel.

A co daje udział w konkursie "Sposób na sukces"?

- Prestiż, możliwość bycia zauważonym w całej Polsce, a nie tylko na lokalnym rynku, możliwość porównania w skali kraju – mówi Zenon Dańda. – Zauważono nas, to znaczy, że jesteśmy dobrzy. To przekłada się na turystów i przychody.

Z sukcesu właściciela parku korzystają też okoliczni mieszkańcy. 

- Na ziemiach rolnych zajmuję się turystyką - wyjaśnia Zenon Dańda. - To są obszary wiejskie. Korzystają z naszej działalności okoliczne gospodarstwa agroturystyczne, bo nie tylko przyciągają dobrym wyżywieniem, spokojem, ale i rozrywką. To zachęca do przyjazdu turystów, także zza granicy.

Zatrudnienie znalazło tu 25 osób na etat, a kolejne 2 - na umowę zlecenie. I właściciele widzą niekończące się możliwości rozwoju. Także dla regionu: z parkiem współpracują okoliczne gospodarstwa agroturystyczne, w ramach współpracy wymieniane są informacje o miejscowych atrakcjach.