BASF zaoferuje możliwość korzystania z sieci społecznościowej dla rolników, badaczy i specjalistów w dziedzinie agronomii. Firma uruchomi również nowe narzędzia do wykonywania pomiarów na polach oraz prowadzenia dokumentacji, które pomogą w tworzeniu raportów i podejmowaniu decyzji.
Uruchomienie pierwszych narzędzi zintegrowanych na kluczowych rynkach rolnych ma nastapić do końca 2014 roku.

- Działalność rolna pomimo, że staje się coraz bardziej złożona, jej poszczególne elementy są ze sobą coraz bardziej powiązane. Dlatego plantatorzy potrzebują coraz bardziej zaawansowanych technologii do podejmowania precyzyjnych i skutecznych działań - powiedział Markus Heldt, prezes działu BASF Crop Protection.

Inwestycja sięgająca kilkadziesiąt milionów euro na budowę sieci społecznościowych ma przynieść korzyści dla plantatorów i specjalistów w dziedzinie agronomii na całym świecie.

- To dla nas strategiczny obszar działalności w skali globalnej i zdajemy sobie sprawę, że tego typu usługi oraz inicjatywy mają wyjątkowe znaczenie dla naszych klientów - dodał Markus Heldt.

- Inicjatywa ta jest ekscytującym wyzwaniem, które daje nam możliwość wykorzystania potencjału danych agronomicznych zgromadzonych na globalnej platformie - powiedział Robert Blackburn, Prezes działu BASF Information Services and Supply Chain Operations.
- Nie zaczynamy od zera, nasz doświadczony zespół wykorzystuje najnowocześniejsze procesy, narzędzia i infrastrukturę - dodał.

Dział BASF Crop Protection, którego obroty w 2012 roku wyniosły 4,7 mld euro, jest dostawcą innowacyjnych rozwiązań z zakresu ochrony roślin, wzbogacania torfu oraz pielęgnacji roślin ozdobnych, zwalczania szkodników i zdrowia publicznego. W ofercie znajdują się również technologie zaprawiania nasion i kontroli biologicznej, a także rozwiązania z dziedziny zarządzania zasobami wodnymi, żywnościowymi oraz poprawy odporności roślin na niesprzyjające czynniki środowiskowe.