Główną ideą spotkań Syngenta było stworzenie rolnikom okazji do uzyskania kompleksowych informacji niezbędnych do prowadzenia gospodarstwa.

Dlatego też spotkania te miały charakter nie tylko wykładów, ale również konsultacji z ekspertami, posiadającymi wiedzę z zakresu szeroko rozumianego rolnictwa.

Konferencje Syngenta miały na celu zaprezentowanie oferty firmy na nadchodzący sezon, a w szczególności przekazanie informacji o nowych, unikalnych rozwiązaniach w ochronie zbóż, rzepaku oraz kukurydzy.

Jednym z prezentowanych produktów jest Axial 100 EC, herbicyd do zwalczania chwastów jednoliściennych w najważniejszych uprawach zbóż, oparty o nowoczesną substancję aktywną - pinoksaden.

Herbicyd można stosować od fazy 3 liści aż do liścia flagowego zbóż.

Absolutną nowością w ochronie rzepaku jest Toprex 375 SC. To pierwszy na polskim rynku regulator wzrostu i rozwoju oraz fungicyd w jednym.

Firma poleca preparat zarówno do stosowana jesienią jak i wiosną. Toprex m.in. poprawia zimotrwałość, redukuje wyleganie oraz synchronizuje kwitnienie i dojrzewanie łuszczyn.

Kolejny produkt w ofercie Syngebta Crop Protection to Lumax 537,5.

Ma być niezawodnym rozwiązaniem na chwasty jedno i dwuliścienne w kukurydzy. Preparat polecany jest do stosowania przedwschodowego oraz wcześnie powschodowo.

Zmieniające się warunki gospodarowania wymagają nieustannego pogłębiania wiedzy oraz aktywnego poszukiwania rozwiązań gwarantujących optymalizację produkcji roślinnej, dlatego ważnym elementem spotkań z rolnikami są wykłady uznanych autorytetów z branży rolnej takich jak; Dr Władysław Kościelniak, Prof. Dr hab. Witold Grzebisz i Prof. Dr hab. Wojciech Budzyński.

źródło: farmer.pl